ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "Koszty energetyki jądrowej"
01.10.2012r. 13:42

Prezentacja "Koszty energetyki jądrowej" przedstawiona przez przez prof. Władysława Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej, podczas debaty "Polska energetyka - co nam się opłaca?" zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki w Warszawie w dniu 26 września 2012 r.
/
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: energetyk 01.10.2012r. 19:20
Te obliczenia są żałosne...Jak można uzasadniać brak konkurencyjnosci energetyki jądrowej na bazie analizy, która jest oparta tylko i wyłącznie na obecnych uwarunkowaniach cenowych? w tej analizie nie wzięto pod uwagę perspektywy długoterminowej, a przeciez za 20-30 lat, kiedy ta el. jądrową będzie pracowała świat i ceny będą wyglądały inaczej? Skąd ta pewność, że ETS zostanie zniesiony? Czy profesor daje na to gwarancję? Najwyższy koszt el. atomowej to koszt kapitałowy. Ale tak naprawdę, bo wybudowaniu elektrowni koszt krańcowy wytworzenia energii el. jest minimalny, a on jest głównie brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozdziale obciążeń. Widać, że analiza została wykonana przez domorosłego ekonomistę...Lepiej, aby profesor się nie brał za rzeczy, których zupełnie nie rozumie... I wreszcie powinniśmy znaleźć lepszych ekspertów, których wysyłamy do instytucji europejskich, bo to co zostało przedstawione jest kompromitacją.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE