ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "Koszty energetyki jądrowej"
01.10.2012r. 13:42

Prezentacja "Koszty energetyki jądrowej" przedstawiona przez przez prof. Władysława Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej, podczas debaty "Polska energetyka - co nam się opłaca?" zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki w Warszawie w dniu 26 września 2012 r.
/
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: rmf38 02.10.2012r. 13:10
Prof. A. Strupczewski zakłada koszt inwestycyjny EJ na poziomie 4- 4,5 mln euro za 1 MWe. Prof. W. Mielczarski zakłada natomiast 6,75 mln euro/ MWe. Dalej już można nie liczyć, bo wyniki można przewidzieć! Póki nie uzgodnimy wspólnych danych na wejściu, analizy mixtu nie mają sensu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Do rmf38 02.10.2012r. 18:31
Ty chyba nie czytałeś tego materiału. W obliczeniach (zobacz kalkulator) jest zakładany koszt na poziomie 4,75mld/GW, tak jak twierdzi Strupczewski i PGE. Ale nawet gdyby obniżyć koszt do 3,5 mld/GW, to i tak jest to nieopłacane. Sprawdzałem. Zobacz sam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE