ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "Energy Roadmap 2050 from the economic, industrial and social perspective (case of Poland) as well as its value for the EU decision making process"
21.09.2012r. 09:49

Prezentacja "Energy Roadmap 2050 from the economic, industrial and social perspective (case of Poland) as well as its value for the EU decision making process" przedstawiona przez dr Bolesława Jankowskiego, eksperta KIG podczas otwartego posiedzenia Komisji Przemysłu (ITRE) Parlamentu Europejskiego w sprawie Energy Roadmap 2050 w dniu 18 września br.
/

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: ProJKM 22.09.2012r. 02:07
"Po roku 2030 koszty zakupu uprawnień emisyjnych i podatku węglowego - 10mld EUR ROCZNIE"!?!?! Licząc bardzo pesymistycznie koszty EJ na 5mlnEUR/MW, można za to wybudować dwa bloki jądrówki po 1000MW. Albo 6 nowych bloków jak w Kozienicach. ROCZNIE!!! To pokazuje skalę rabunku, jaka nas czeka... Kto nas w to wpakował?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: has 24.09.2012r. 07:12
Jak to kto, elita.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eco 24.09.2012r. 09:08
myślicie krótkowzrocznie i pewnie jesteście ze Śląska :)
przestańmy wreszcie dotować (tani ?) węgiel i spróbujmy ccoś na tym ugrać wszyscy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: P 24.09.2012r. 09:05
Podniecanie się ile polityka klimatyczna ma kosztować nie ma sensu, UE nigdy od niej nie odstąpi. Trzeba raczej myśleć jak osiągnąć jej cele a przy tym maksymalnie coś ugrać (ewentualnie jak wpływać na tą politykę i ją modyfikować na naszą korzyść). No ale do tego potrzebna jest innowacyjność, która w polskim wdaniu ogranicza się do bezproduktywnego przestawiania biurek w państwowych koncernach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eko 24.09.2012r. 10:19
lepiej bym tego nie ujął, może jeszcze z wyjątkiem dodania, że głównie słyszymy to co lobby węglowe i jądrowe (żenada - łącznie z naszym Ministrem Środowiska, którego działania to może pasowałyby przy ministrze gospodarki ale na pewno nie w tym ministerstwie w którym zasiada - ale skoro się ma takich doradców) chce nam wcisnąć
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: realista 24.09.2012r. 12:31
Pisanie, że UE nigdy nie odstąpi od polityki klimatycznej jest kwestią wiary a nie analizy faktów. Unia już odstępuje od tej polityki: rewidowane sa cele dot. biopaliw, ograniczane sa subwencje do OZE, a 19 wrzesnia Minister Środowiska Niemiec zaeklarował gotowość do rozmów z Polska nt. kompromisu w sprawie CO2. Prawda jest taka, że Niemcy się zorientowali, że polityka klimatyczna zamiast pomóc zaszkodzi ich gospodarce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: r4n 24.09.2012r. 19:33
Gdzie mozna o tym więcej przeczytać?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE