ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Układ hybrydowy mikrowiatrak/ogniwo fotowoltaiczne/amumulatory ze sterownikiem zarządzania energią i bezpieczeństwem domu. Optymalizacja uwzględniająca Solar Tracer i sterownik bezpieczeństwa mechanicznego wiatraka"
25.03.2011r. 13:48

Prezentacja "Układ hybrydowy mikrowiatrak/ogniwo fotowoltaiczne/akumulatory ze sterownikiem zarządzania energią i bezpieczeństwem domu. Optymalizacja uwzględniająca Solar Tracer i sterownik bezpieczeństwa mechanicznego wiatraka" przedstawiona przez Krzysztofa Adamczoka i Dawida Kamińskiego podczas konwersatorium "Inteligentna Energetyka" na Politechnice Śląskiej w dniu 22 marca br.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Miki 27.03.2011r. 23:47
Nie ma co marzyć o prędkościach wiatru powyżej 5-6 m/s na tak niskich wysokościach w Polsce. Cena 0.50zł/kWh to cena łącznie już z ok. 0.2zł/kWh kosztami przesyłu których nie unikniemy bo to koszty przesyłania nam, energii kiedy nie wieje. Jeśli będizemy nadwyżki sprzedawać do sieci, dostaniemy góra 0,2 zł/kWh
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kogeneracja 28.03.2011r. 10:12
Podzielam zdanie Kol. "Miki" w kwestii wiatru natomiast jakby udało się wtłoczyć energię do sieci OSD to dochód wyniósł by około 0,45zł/1kWh ( bo dochodzą jeszcze zielone świadectwa w cenie ok. 23gr/kWh).
Spodobało mi się stwierdzenie autora ,że ich dane nie nawiązują do map wietrzności w Polsce tylko do "doświadczeń" Klientów..............
To się chciałem zapytać skąd klient ma wiedzieć że akurat u niego dmucha bądź nie ..... - w cenie wiatraka są badania ? - jakoś nie przypuszczam.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kogeneracja 28.03.2011r. 10:46
..a czy może Kolega wyjaśnić czy biomasa agro jest tańsza od węgla biorąc pod uwagę koszty pozyskania, załadunku, transportu ,przygotowania do spalenia - i całej ogólnej logistyki - z jakiej max. odległości jest sensowne ekonomicznie zwożenie biomasy do elektrowni ?
Był tu na tym forum niejaki pan Juliusz co obrażał innych a sam jakoś nie udzielił odpowiedzi dokładnie w tym samym temacie............ może Szanowny Kolega dysponuje odpowiednimi informacjami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE