ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


Prezentacje w CIRESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "PGE i Energa: Odwołanie od decyzji Prezesa UOKiK"
03.02.2011r. 06:29

W swojej prezentacji przedstawionej podczas konferencji prasowej w dniu 31 stycznia prezes PGE Tomasz Zadroga szczegółowo opisuje przebieg postępowania przed UOKiK oraz rynkowe tło negatywnej decyzji prezes Urzędu dot. przejęcia Energi przez PGE. Prezes PGE ustosunkowuje się również do powodów, którymi prezes UOKiK argumentuje swoją decyzję.
/

KOMENTARZE ( 12 )


Autor: Bełchatowiak 03.02.2011r. 08:39
Panie Zadroga pomylił Pan pojęcia i znaczenie urzędów. UOKIK powołany został do ochrony konsumentów, zwykłych obywateli, a nie jak Pan uważa - do ochrony spółek.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wiktoria 03.02.2011r. 10:27
totalny bullshit
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: comdir 03.02.2011r. 12:35
UOKIK przestraszył się, że zadeklarowana sprzedaż 100% energii przez giełdę, co skutkuje pojawieniem się transparentnej rynkowej ceny energii, doprowadzi do zniesienia taryf na energię dla gospodarstw domowych kalkulowanych poniżej cen rynkowych - a więc może podwyższyć koszty energii dla tych odbiorców. Z punktu widzenia rynku - rozumianego jako konkurencja pomiędzy sprzedawcami oraz technologiami wytwarzania energii oraz ze względu na konieczność dostosowania mechanizmów handlu w Polsce do sąsiadów, większa płynność i transparentność cen wynikająca ze sprzedaży 100% przez giełdy jest korzystna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Analityk 03.02.2011r. 12:37
Nie ma co się popisywać na konferencjach prasowych, kiedy przegrało się merytorycznie. Pani prezes nie jest sama. Ma za sobą Balcerowicza z jego ekspertami. Czy PGE nie może wynająć ekspertów którzy podjeliby wyrównaną merytoryczną dyskusją? Chyba nie pieniądze są problemem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: RAF 03.02.2011r. 13:13
Lepiej byłoby, gdyby skupił się na zarządzaniu firmą...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: W.D 03.02.2011r. 18:01
Pani Prezes już zajeła stanowisko zanim dostała wnisek-patrz wywiady... UOKiK powinien dbać o klijenta jak i producenta ... Takie stanowisko nie daje szans konkurencji żadnej polskiej grupie ... na rynku europejskim ... W.D
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stek bzdur 03.02.2011r. 19:36
Gieldą nie da sie manipulowac? To moze Pan opowiesz szerokiej publicznosci o zeszlorocznych "ustawkach" na TGE i "aukcjach" kupna. Jedna spolka ze pewnej zintegrowanej pionowo grupy sprzedawala, a zupelnym przypadkiem w tej samej chwili druga kupowala energię na giełdzie. No ale oczywiscie one nie manipulowaly...napewno działay bez porozumienia i niezależnie ot taki zbiego okoliczności. I tak ten zbieg okoliczności sie powtarzał dla paru tysięcy mega bazy CAL-a... zaraz zaraz tylko czy ta sama pionowo zintegrowana grupa nie jest glowny udzialowcem tej gieldy? ah te bezpodstawne insynuacje i podejrzenia.

No i znowu Pan paplasz o tych przepustowosciach bez sensu. No i co z tego ze nominalna wielkosc zapewnilaby teoretycznie 8% krajowego zapotrzebowania...nie ma sieci dystrybucyjnych i przesylowych ktore moga enegie przeslac w głąb kraju lub z glębi kraju. Żeby Pan lepiej zrozumial to spróbuje łopatologicznie Jest piękny 10 pasmowy most nad rzeką - może nim jechać sto tirów z butami na minutę. Niestety droga dojazdowa jest dziurawa i zniszczona do tego ma tylko 1 pas i może nią dojechać do mostu tylko 1 tir z butami w ciągu minuty. Zadanie dla Pana drogi Prezesie ile tirów zatem może przejechać przez most w ciągu minuty 1 czy 100? Pan twierdzi że sto.
Reszty nawet nie chce mi sie komentować - choćby manipulowanie że niby Vattenfall jest za konsolidacją
cytując z decyzji prezes UOKiK "Zdaniem Vattenfall możliwości międzynarodowej wymiany energii są silnie
ograniczone wskutek słabo rozwiniętej sieci przesyłowej oraz braku integracji rynku energii z
rynkami krajów sąsiadujących, przy czym jest bardzo prawdopodobne, że ta sytuacja będzie się
utrzymywać jeszcze przez dość długi czas. Koncentracja rynku połączona z konsolidacją
pionową nie sprzyja transparentności i płynności rynku. Integracja pionowa sprzyja zawieraniu
transakcji między podmiotami grupy i tym samym redukuje potrzebę obrotu energią na rynku
hurtowym, co prowadzi do ograniczenia płynności tego rynku. Vattenfall wyraził również przekonanie, że przyjęte w tym roku regulacje (tzw. obligo giełdowe) okażą się niewystarczające."

"Z kolei zdaniem RWE koncentracja doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji"

eh...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 03.02.2011r. 19:38
PORAŻAJACA inteligencja prezia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zasłuchany 04.02.2011r. 07:27
powtórzę. po-ra-ża-ją-ca.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: nico 04.02.2011r. 08:27
Pan Prezes kompletnie zapomniał po co został powołany ten urząd. Właśnie po to, żeby nie dopuszczać do sytuacji, kiedy monopolista będzie dyktował warunki na rynku. Tomkiel wie co robi, stoi na straży odbiorców i prawidłowo rozwijającego się rynku. Jak znam życie Zadroga przepchnie konsolidację i to będzie koniec konkurencji.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: musztardasarepska 04.02.2011r. 09:22
Zdumiewające...'-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Barbapappa 04.02.2011r. 14:26
Pomyśl co Ty za brednie wypisujesz.
Za 5 lat przypomnij sobie co teraz pisałeś, jak będziesz płacił francuzom albo niemcom 3 razy wyższe rachunki za energię elektryczną jak dziś.
Bez silnego podmiotu polskiego nie obronisz energetyki, a związkowcy będą mieli kolejny sukces, tak jak ze stoczniami?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE