ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "Droga od polskiej energetyki zeroemisyjnej roku 2050 do jej aktualnego stanu (back casting)"
04.03.2020r. 12:12

Na temat przyszłości polskiej energetyki w perspektywie następnych kilkudziesięciu lat, podczas ostatniego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej, mówił Grzegorz Onichimowski, doradca NFOSiGW oraz senior consultant NODESmarket. Jak podkreślił, systemy elektroenergetyczne i energetyka są w trakcie głębokich zmian w kierunku modelu zdecentralizowanego.
/

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 55 05.03.2020r. 09:52
Piękna wizja ale,niestety,w naszych warunkach to pełna SF...
Po pierwsze autor nie uwzględnia - delikatnie mówiąc - braku zrozumienia sytuacji przez Decydentów, czego dowody mamy przez ostanie kilkanaście nawet lat.
Dopóki nie stworzy się jasnego systemu prawno-finansowego i sensownego sposobu wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, to będzie coraz gorzej i - tu trzeba przyznać rację Autorowi- rola importu energii będzie coraz większa !
Szkoda też, że autor w swej wizji nie uwzględnił możliwej roli biomasy, zwłaszcza w ciepłownictwie.
Tu koszty pozyskania OZE mogą być najniższe. Sieć i kadra istnieją a adaptacja kotłów to najtańsza droga do produkcji ciepła z OZE, bez potrzeby magazynowania. Poza tym jest to źródło o największej dyspozycyjności. No i należałoby uwzględnić rolę biomasy we wzroście dochodów dla rolnictwa i przemysłu maszynowego. Szkoda,że lobby biomasowe nie bierze przykładu z solarów i wiatraków (które najprawdopodobniej zgarną wszystkie środki z tego Funduszu), tylko czeka na jakiś cud !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE