ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPrezentacje w CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezentacja "Rozwój energetyki rozproszonej jako czynnik fundamentalnych zmian w systemie energetycznym"
17.01.2020r. 13:33

Prezentacja "Rozwój energetyki rozproszonej jako czynnik fundamentalnych zmian w systemie energetycznym" przedstawiona przez dr inż. Wojciecha Myśleckiego prof. h. c. podczas konferencji "Klaster energetyczny na rzecz ochrony klimatu jako czynnik nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej" w Gaju Oławskim w dniu 16 stycznia 2020 r.
/
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 19.01.2020r. 20:40
Oraz wyjątkowo bulwersujące są wypowiedzi o OZE w ciepłownictwie, bo tutaj nie istnieje żadne pragmatyczna OZE oferta. Ch-ka chwilowych osiągów słońca jest dokładnie odwrotna do potrzeb grzewczych, bezwietrzne wyże wykluczają wiatr. Nieodnawialna elektryczna pompa ciepła nie nadaje się do istniejących terenów silnie zurbanizowanych, a i budowa nowych budowli z systemami 35/28 i pompami powietrznymi - kontrowersyjna. Moim zdaniem zapotrzebowanie cieplne PL jest mniejsze, niż 50 GW, ale autor mógłby się zastanowić przed obwieszczeniem budowy 25 GW mocy el. tylko dla pomp ciepła w warunkach szczytowych COP=2 ( oprócz już istniejących 25 GW na prądzie). Zdalaczynne systemy grzewcze są od kilkunastu lat zmodernizowane, jakie tu zaniedbania ? Zaniedbania są po stronie niskiej emisji, ale tym akurat żadne z narzędzi polityki klimatycznej się nie zajmuje, to są obszary nie objęte przez ETS i BAT i zrzucone na samorządy, a skala zadania wielokrotnie trudniejsza, niż opodatkowanie kilku zorganizowanych elektrowni i elektrociepłowni.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temaciecire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE